TESLİMAT KOŞULLARI

Kargo gönderileri kargo firmalarına göre aşağıdaki şekilde değişiklik göstermektedir.

MNG KARGO: Hafta içi (Pazartesi-Cuma) her gün saat 15:00’ a  kadar olan ödeme onayı alınmış ve kesinleşmiş siparişler aynı gün içerisinde kargoya teslim edilir. Saat 15.00’dan sonra kesinleşen siparişler ise bir sonraki iş günü MNG KARGO’ ya teslim edilmektedir.

SÜRAT KARGO: Hafta içi (Pazartesi-Cuma) her gün saat 15:00’ a  kadar olan ödeme onayı alınmış ve kesinleşmiş siparişler aynı gün içerisinde kargoya teslim edilir. Saat 15.00’dan sonra kesinleşen siparişler ise bir sonraki iş günü SÜRAT KARGO’ ya teslim edilmektedir.

PTT KARGO: Hafta içi (Pazartesi-Cuma) her gün saat 14:00’ a  kadar olan ödeme onayı alınmış ve kesinleşmiş siparişler aynı gün içerisinde kargoya teslim edilir. Saat 14.00’dan sonra kesinleşen siparişler ise bir sonraki iş günü PTT KARGO’ ya teslim edilmektedir.

NOT: Resmi tatiller ve ay sonları hesap kapanışı dönemlerinde yukarıdaki kargo koşulları değişiklik gösterebilir.

Kargo Şirketi tarafından mücbir bir sebep olmadığı sürece Teslimat Adresinin İstanbul iline olan uzaklığına bağlı olarak 1 ile 3 iş günü içerisinde gerçekleştirilmektedir. 

İstanbul ili içerisinde Kurye ile ( Kurye ücreti Alıcıya ait ) teslimat yapılmaktadır. Kurye ile teslimat için siparişinizi kesinleştirdikten sonra müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Alıcıdan kaynaklanan (adreste bulunmama, teslim alacak yetkilinin olmaması, alıcının adresten taşınmış olması, vb.) durumlarda teslimat süresi ve koşulları değişkenlik gösterebilir. Siparişiniz kargoya verildiğinde takip süreci başlayacaktır. Siparişinizi takip etmek için gerekli kargo takip numarasına hesabım menüsü başlığı altındaki "Siparişlerim" kısmında ilgili siparişinizin üstüne tıklayarak ulaşabilirsiniz. Siparişinizi resimli bir kimlik ibraz ederek, imza karşılığı kargo görevlisinden teslim alabilirsiniz.

Lütfen ürününüzü teslim alırken kargo kutusunu açınız ve içeriğinin tam ve hasarsız olduğundan emin olunuz. Herhangi bir aksilik durumunda kargo görevlisine tutanak tutturarak ürünü geri gönderiniz. İhtiyaç halinde 0212 292 09 00 numaralı telefondan Müşteri Hizmetlerimiz ’den destek alabilirsiniz. Teslimat sırasında bizzat kendinizin adreste bulunmaması halinde, siparişiniz teslimat adresinde bulunan kişiye, resimli kimliği kontrol edilip imzası alındıktan sonra teslim edilmektedir.

Teslimat anında adreste kimsenin bulunmaması durumunda ise, kargo şirketi görevlisi size bir haber notu bırakacaktır. Haber notunun bırakılmasını takip eden iş günü itibariyle aynı adrese ikinci uğrama gerçekleştirilecektir. 2 gün içinde Kargo firmasının Müşteri Hizmetlerini arayıp evde siparişinizi teslim alabileceğiniz saat dilimini bildirdikten sonra teslimat gerçekleştirilecektir.

Sipariş verdikten sonra teslim alacak kişi değiştirilememektedir.

KARGO SÜRECİ

• Adrese teslimatta tüm kargolar Anlaşmalı Kargo Şirketimiz ile sizlere teslim edilmektedir.

• Teslimatınızın doğru ve kolay yapılabilmesi için adres bilgilerinizi (adres, sokak, mahalle, cadde) eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.

• Siparişiniz kargoya verildiğinde takip süreci başlayacaktır. Siparişinizi takip etmek için gerekli kargo takip numarasına "Hesabım" menüsü başlığı altındaki "Siparişlerim" kısmında ilgili sipariş detayında bulabilirsiniz.